Wszystkie mieszkania Nowej Magnolii wyposażone są w System Smart Home, którego największym atutem jest narzędzie do konfiguracji, pozwalające na swobodne tworzenie logiki oraz dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Sterowanie urządzeniami podłączonymi do systemu możliwe jest w zasadzie w każdy możliwy sposób:

  • z dedykowanych szklanych przycisków produkowanych przez F&F
  • z przycisków dowolnego producenta (system nie narzuca żadnego standardu),
  • ze szklanych przycisków (dotykowych) dowolnego producenta
  • z pilota systemowego
  • z pilotów dowolnych urządzeń RTV
  • z aplikacji mobilnej dostępnej dla systemów Android i iOS instalowanej na telefonach i tabletach
  • z komputerów i laptopów poprzez przeglądarkę www
  • poprzez wiadomości SMS (po podłączeniu dedykowanego modemu USB)

Bezpieczeństwo

System gwarantuje Ci pełną integrację z Twoim alarmem. Wykorzystując sygnały z centrali alarmowej możesz tworzyć niespotykaną nigdzie indziej logikę odpowiadającą zarówno za bezpieczeństwo Twoich bliskich, jak również ich komfort.
Dedykowany moduł integracyjny pozwala na integrację Systemu z dowolnym systemem alarmowym. Dodatkowo w zakresie bezpieczeństwa system uzupełniają czujniki ruchu rH-P1T1 oraz kontaktrony rH-WMC.

Masz oko na swój dom

Dzięki aplikacji mobilnej zyskujesz możliwość podglądu z kamer IP.
Możesz też wykorzystać kamery jako czujniki ruchu (wybrane modele), które w przypadku zarejestrowania ruchu włączą światło lub prześlą powiadomienie SMS.

Urządzenia RTV

System pozwala na integrację urządzeń RTV z systemem i ich obsługę z aplikacji mobilnej. Możesz obudzić się przy ulubionej muzyce.

Ogrzewanie

Sterowanie ogrzewaniem to jedna z najbardziej popularnych i oczekiwanych przez użytkowników funkcji w systemach automatyki budynkowej. System obsługuje wszystkie rodzaje ogrzewania: podłogowe, grzejnikowe, ale również nawiewowe czy promiennikowe. Możesz wykorzystać do sterowania elektrozawory montowane na rozdzielaczu, bezprzewodowe głowice termostatyczne montowane na grzejnikach lub analogowe zawory 1-10 V; zadbać o zrównoważone sterowanie temperaturą w pomieszczeniach z wykorzystaniem kontaktronów okiennych; sterować temperaturami w każdym pomieszczeniu niezależnie, optymalizując przy tym koszty związane z ogrzewaniem domu czy mieszkania – mogą być niższe nawet o 30%.

Rolety i żaluzje

Rolety czy żaluzje chronią Cię nie tylko przed intruzami, odpowiadają za Twój komfort pełniąc przy tym ważny element aranżacji wnętrz.
Włączenie rolet okiennych do systemu pozwala na ich w pełni automatyczną pracę w zależności od pory dnia, nasłonecznienia czy wreszcie obecności domowników. Integracja w Systemie wielu urządzeń jak bramy, rolety, żaluzje czy markizy pozwala na sterowanie nimi z poziomu pojedynczej aplikacji, eliminując liczbę dedykowanych pilotów

Wentylacja, rekuperacja, klimatyzacja

Swobodne programowanie ma wiele zalet – pozwala na integrowanie w logice systemu urządzeń wentylacyjnych (wentylatory w kuchniach, łazienkach, centrale wentylacyjne), klimatyzacji i rekuperacji. W podstawowych zastosowaniach można tworzyć scenariusze pracy.