Lesznowola, niegdyś nazywana królewską wsią Leśna Wola, to urokliwa miejscowość, której jednym z najważniejszym atutów jest korzystne położenie geograficzne: bezpośrednie sąsiedztwo m.st. Warszawy. Na przestrzeni kilkunastu lat Lesznowola z gminy typowo rolniczej przekształciła się w gminę o charakterze mieszkaniowo – usługowym.
Dzisiejsza lesznowolska wieś to nie tylko tereny typowego rolnictwa, ale coraz ładniejsze, nowoczesne i przyjazne miejsce do zamieszkiwania – w zadbanym i podtrzymującym własną tożsamość otoczeniu. Dobry dojazd do centrum stolicy, cisza, kameralne warunki mieszkania oraz wygoda, to podstawowe zalety tego położenia.

DOSKONAŁA KOMUNIKACJA

NOWA TRASA S7

W odległości 2 km od osiedla węzeł Lesznowola trasy S7 zapewniającej szybki dojazd do Centrum Warszawy jak również na trasy wyjazdowe ze stolicy.

LINIA KOLEJOWA

5 km stacji kolejowej Nowa Iwiczna. Dojazd samochodem do stacji zajmuje 7 minut. Do stacji można dojechać także autobusem – zajmuje to 15 minut, a przystanek znajduje się tuż obok osiedla

TRANSPORT MIEJSKI

Przy samym osiedlu zlokalizowany jest przystanek autobusowy linii L1 kursujący pomiędzy Pl. Szwedzkim a PKP Piaseczno. Przystanek dalej można przesiąść się w dalekobieżną linię 807

WSPÓLNY BILET

DTransport publiczny na terenie Gminy Lesznowola prowadzony jest przez Warszawski Transport Publiczny, pociągi Kolei Mazowieckiej oraz linie uzupełniające L. Na wyżej wymienionych liniach honorowany jest „wspólny bilet”.

Co oferuje Lesznowola?

PRZYRODA

Akweny wodne

Zabytkowe parki i pomniki przyrody

81.9 km szlaków turystycznych

25,2 ha parków leśnych

Wysoka lesistość terenu – 12,8 %

REKREACJA

Siłownie plenerowe

Stadion lekkoatletyczny

Boiska do siatkówki i koszykówki

Basen

Szkoły jazdy konnej

Ścieżki Rowerowe

Place zabaw

USŁUGI

Lokale usługowe

Sklepy i obiekty handlowe

Agroturystyka

Lokalna Gastronomia

Zabytki

Szkoły, Przedszkola i Żłobki

ATRAKCJE OKOLICY